Velkommen til medley.no

Norges Svømmeforbunds portal for konkurranseidrett.


Medley.no inneholder terminliste, rankinglister, rekorder samt mye mer. Påmeldingstjenester kommer snart. Noen av tjenestene forutsetter at du har en brukerkonto.

Har du ingen brukerkonto?

Foreløpig er det ikke mulig å opprette bruker på medley.no for utøvere og klubber, men det vil komme info til klubbene når dette er klart.

Logg inn

Brukernavn:
Passord:
Logg inn
Glemt ditt passord eller brukernavn?
Logg inn
Medley.no
NSF
 
NSF
Medley.no
Logg inn
menu
 
Agdermesterskapet 2023
Stevne
Stevnenavn:
Agdermesterskapet 2023
Fra dato:
11.02.2023
Til dato:
12.02.2023
NSF Stevne Id:
0000043748
Arrangørnavn:
Lillesand IL
Stevnested:
Lillesand
Bassengnavn:
Møglestuhallen
Stevnedata
Gren:
Svømming
Antall baner:
6
Bassenglengde:
25m
Stevnetype:
Krets/Regionstevne
Livetiming:
Påmelding
Påmeldingsfrist:
02.02.2023
Kvalperiode start:
03.02.2022
Kvalperiode slutt:
02.02.2023
Påmeldingsansv.:
Marcus Olsen
Epost:
Klikk for epostadresse
Mobil:
40041521
Arrangementsleder
Navn:
Halvor Nes
Epost:
Klikk for epostadresse
Mobil:
91712310
Dokumenter
"
"
Distanse:
v
Poengtype:
v
+
-
Nr 
Navn 
Navn 
Tid 
Klubb 
Født 
Distanse 
Tid 
Poeng 
Dato 
Basseng 
D 
[Utvid]11.
Solveig Høigaard Bratland
SK Team Sør
Solveig Høigaard Bratland4.27,43
646p
11.02.2023
400m Fri
SK Team Sør2003400m Fri4.27,4364611.02.202325m 
[Utvid]22.
Lucas Setekleiv Paturel
SK Team Sør
Lucas Setekleiv Paturel16.29,48
626p
12.02.2023
1500m Fri
SK Team Sør20041500m Fri16.29,4862612.02.202325m 
[Utvid]33.
Oskar Erklev
SK Team Sør
Oskar Erklev4.34,71
624p
11.02.2023
400m Individuell medley
SK Team Sør2005400m Individuell medley4.34,7162411.02.202325m 
[Utvid]44.
Oskar Erklev
SK Team Sør
Oskar Erklev4.09,57
615p
11.02.2023
400m Fri
SK Team Sør2005400m Fri4.09,5761511.02.202325m 
[Utvid]55.
Oskar Erklev
SK Team Sør
Oskar Erklev2.06,33
605p
12.02.2023
200m Butterfly
SK Team Sør2005200m Butterfly2.06,3360512.02.202325m 
[Utvid]66.
Solveig Høigaard Bratland
SK Team Sør
Solveig Høigaard Bratland5.06,94
600p
11.02.2023
400m Individuell medley
SK Team Sør2003400m Individuell medley5.06,9460011.02.202325m 
[Utvid]77.
Rebekka Valvik Christiansen
SK Team Sør
Rebekka Valvik Christiansen1.04,34
592p
12.02.2023
100m Butterfly
SK Team Sør2001100m Butterfly1.04,3459212.02.202325m 
[Utvid]88.
Lucas Setekleiv Paturel
SK Team Sør
Lucas Setekleiv Paturel8.50,91
582p
12.02.2023
800m Fri
SK Team Sør2004800m Fri8.50,9158212.02.202325mD
[Utvid]99.
Rebekka Valvik Christiansen
SK Team Sør
Rebekka Valvik Christiansen29,21
581p
11.02.2023
50m Butterfly
SK Team Sør200150m Butterfly29,2158111.02.202325m 
[Utvid]1010.
Rebekka Valvik Christiansen
SK Team Sør
Rebekka Valvik Christiansen1.07,90
576p
11.02.2023
100m Individuell medley
SK Team Sør2001100m Individuell medley1.07,9057611.02.202325m 
[Utvid]1010.
Solveig Høigaard Bratland
SK Team Sør
Solveig Høigaard Bratland2.12,51
576p
11.02.2023
200m Fri
SK Team Sør2003200m Fri2.12,5157611.02.202325mD
[Utvid]1212.
Natalie Tveit Gilje
Flekkefjord SK
Natalie Tveit Gilje2.13,27
567p
12.02.2023
200m Fri
Flekkefjord SK2009200m Fri2.13,2756712.02.202325m 
[Utvid]1313.
Oskar Erklev
SK Team Sør
Oskar Erklev57,76
566p
12.02.2023
100m Butterfly
SK Team Sør2005100m Butterfly57,7656612.02.202325m 
[Utvid]1313.
Olha Dziubenko
SK Team Sør
Olha Dziubenko2.13,30
566p
12.02.2023
200m Fri
SK Team Sør2009200m Fri2.13,3056612.02.202325m 
[Utvid]1515.
Julia Askland Raanes
SK Team Sør
Julia Askland Raanes4.41,17
556p
11.02.2023
400m Fri
SK Team Sør2006400m Fri4.41,1755611.02.202325m 
[Utvid]1616.
Solveig Høigaard Bratland
SK Team Sør
Solveig Høigaard Bratland18.24,97
555p
12.02.2023
1500m Fri
SK Team Sør20031500m Fri18.24,9755512.02.202325m 
[Utvid]1717.
Olha Dziubenko
SK Team Sør
Olha Dziubenko4.41,68
553p
11.02.2023
400m Fri
SK Team Sør2009400m Fri4.41,6855311.02.202325m 
[Utvid]1717.
Olha Dziubenko
SK Team Sør
Olha Dziubenko5.15,40
553p
11.02.2023
400m Individuell medley
SK Team Sør2009400m Individuell medley5.15,4055311.02.202325m 
[Utvid]1919.
Liv Elena Holm-Hansen
Flekkefjord SK
Liv Elena Holm-Hansen1.01,24
552p
11.02.2023
100m Fri
Flekkefjord SK2007100m Fri1.01,2455211.02.202325m 
[Utvid]2020.
Mats-André Andreassen
SK Team Sør
Mats-André Andreassen54,79
548p
11.02.2023
100m Fri
SK Team Sør2004100m Fri54,7954811.02.202325m 
[Utvid]2020.
Yehor Fedorov
SK Team Sør
Yehor Fedorov2.01,43
548p
12.02.2023
200m Fri
SK Team Sør2007200m Fri2.01,4354812.02.202325m 
[Utvid]2222.
Oskar Erklev
SK Team Sør
Oskar Erklev2.01,45
547p
11.02.2023
200m Fri
SK Team Sør2005200m Fri2.01,4554711.02.202325mD
[Utvid]2222.
Mats-André Andreassen
SK Team Sør
Mats-André Andreassen2.10,60
547p
12.02.2023
200m Butterfly
SK Team Sør2004200m Butterfly2.10,6054712.02.202325m 
[Utvid]2424.
Olha Dziubenko
SK Team Sør
Olha Dziubenko2.29,69
539p
12.02.2023
200m Individuell medley
SK Team Sør2009200m Individuell medley2.29,6953912.02.202325m 
[Utvid]2525.
Emilie Furuborg
SK Team Sør
Emilie Furuborg34,87
538p
11.02.2023
50m Bryst
SK Team Sør200450m Bryst34,8753811.02.202325m 
[Utvid]2525.
Vilde Egidius Krakstad
SK Team Sør
Vilde Egidius Krakstad1.01,78
538p
11.02.2023
100m Fri
SK Team Sør2006100m Fri1.01,7853811.02.202325m 
[Utvid]2727.
Rebekka Valvik Christiansen
SK Team Sør
Rebekka Valvik Christiansen29,98
537p
12.02.2023
50m Butterfly
SK Team Sør200150m Butterfly29,9853712.02.202325mD
[Utvid]2727.
Mari Riiser Javnes
SK Team Sør
Mari Riiser Javnes2.45,46
537p
11.02.2023
200m Bryst
SK Team Sør2006200m Bryst2.45,4653711.02.202325m 
[Utvid]2929.
Yehor Fedorov
SK Team Sør
Yehor Fedorov17.22,36
536p
12.02.2023
1500m Fri
SK Team Sør20071500m Fri17.22,3653612.02.202325m 
[Utvid]3030.
Elias Madsen
Varodd SK
Elias Madsen26,78
535p
11.02.2023
50m Butterfly
Varodd SK200650m Butterfly26,7853511.02.202325m 
[Utvid]3131.
Mats-André Andreassen
SK Team Sør
Mats-André Andreassen58,96
532p
12.02.2023
100m Butterfly
SK Team Sør2004100m Butterfly58,9653212.02.202325m 
[Utvid]3232.
Natalie Tveit Gilje
Flekkefjord SK
Natalie Tveit Gilje1.02,02
531p
11.02.2023
100m Fri
Flekkefjord SK2009100m Fri1.02,0253111.02.202325m 
[Utvid]3333.
Rebekka Valvik Christiansen
SK Team Sør
Rebekka Valvik Christiansen28,32
530p
12.02.2023
50m Fri
SK Team Sør200150m Fri28,3253012.02.202325m 
[Utvid]3333.
Lucas Setekleiv Paturel
SK Team Sør
Lucas Setekleiv Paturel1.00,86
530p
11.02.2023
100m Individuell medley
SK Team Sør2004100m Individuell medley1.00,8653011.02.202325m 
[Utvid]3535.
Mykola Rachok
SK Team Sør
Mykola Rachok55,42
529p
11.02.2023
100m Fri
SK Team Sør2008100m Fri55,4252911.02.202325m 
[Utvid]3535.
Julia Askland Raanes
SK Team Sør
Julia Askland Raanes2.16,38
529p
11.02.2023
200m Fri
SK Team Sør2006200m Fri2.16,3852911.02.202325mD
[Utvid]3737.
Julia Askland Raanes
SK Team Sør
Julia Askland Raanes1.10,04
525p
11.02.2023
100m Individuell medley
SK Team Sør2006100m Individuell medley1.10,0452511.02.202325m 
[Utvid]3737.
Lucas Setekleiv Paturel
SK Team Sør
Lucas Setekleiv Paturel4.22,96
525p
12.02.2023
400m Fri
SK Team Sør2004400m Fri4.22,9652512.02.202325mD
[Utvid]3939.
Alma van der Hagen
Farsund SK
Alma van der Hagen28,45
523p
12.02.2023
50m Fri
Farsund SK200550m Fri28,4552312.02.202325m 
[Utvid]4040.
Natalie Tveit Gilje
Flekkefjord SK
Natalie Tveit Gilje28,47
522p
12.02.2023
50m Fri
Flekkefjord SK200950m Fri28,4752212.02.202325m 
[Utvid]4040.
Mathias Svein Petrus Heesen
SK Team Sør
Mathias Svein Petrus Heesen2.29,19
522p
11.02.2023
200m Bryst
SK Team Sør2006200m Bryst2.29,1952211.02.202325m 
[Utvid]4040.
Yehor Fedorov
SK Team Sør
Yehor Fedorov9.10,42
522p
12.02.2023
800m Fri
SK Team Sør2007800m Fri9.10,4252212.02.202325mD
[Utvid]4040.
Solveig Høigaard Bratland
SK Team Sør
Solveig Høigaard Bratland9.52,70
522p
12.02.2023
800m Fri
SK Team Sør2003800m Fri9.52,7052212.02.202325mD
[Utvid]4444.
Solveig Høigaard Bratland
SK Team Sør
Solveig Høigaard Bratland1.07,14
521p
12.02.2023
100m Butterfly
SK Team Sør2003100m Butterfly1.07,1452112.02.202325m 
[Utvid]4545.
Mats-André Andreassen
SK Team Sør
Mats-André Andreassen27,04
520p
11.02.2023
50m Butterfly
SK Team Sør200450m Butterfly27,0452011.02.202325m 
[Utvid]4545.
Marie Hovda Kristensen
Varodd SK
Marie Hovda Kristensen1.10,27
520p
11.02.2023
100m Individuell medley
Varodd SK2004100m Individuell medley1.10,2752011.02.202325m 
[Utvid]4747.
Yehor Fedorov
SK Team Sør
Yehor Fedorov27,06
519p
11.02.2023
50m Butterfly
SK Team Sør200750m Butterfly27,0651911.02.202325m 
[Utvid]4848.
Marie Hovda Kristensen
Varodd SK
Marie Hovda Kristensen31,43
518p
12.02.2023
50m Rygg
Varodd SK200450m Rygg31,4351812.02.202325m 
[Utvid]4949.
Elias Madsen
Varodd SK
Elias Madsen27,09
517p
12.02.2023
50m Butterfly
Varodd SK200650m Butterfly27,0951712.02.202325mD
[Utvid]5050.
Emilie Mathilde Mårtensson
SK Team Sør
Emilie Mathilde Mårtensson2.47,73
516p
11.02.2023
200m Bryst
SK Team Sør2008200m Bryst2.47,7351611.02.202325m 
[Utvid]5151.
Mathias Svein Petrus Heesen
SK Team Sør
Mathias Svein Petrus Heesen1.09,03
513p
12.02.2023
100m Bryst
SK Team Sør2006100m Bryst1.09,0351312.02.202325m 
[Utvid]5151.
Olha Dziubenko
SK Team Sør
Olha Dziubenko2.48,00
513p
11.02.2023
200m Bryst
SK Team Sør2009200m Bryst2.48,0051311.02.202325m 
[Utvid]5353.
Mykola Rachok
SK Team Sør
Mykola Rachok25,19
512p
12.02.2023
50m Fri
SK Team Sør200850m Fri25,1951212.02.202325m 
[Utvid]5353.
Oskar Erklev
SK Team Sør
Oskar Erklev27,17
512p
12.02.2023
50m Butterfly
SK Team Sør200550m Butterfly27,1751212.02.202325mD
[Utvid]5353.
Karla Solvang Lauknes
Vågsbygd SLK
Karla Solvang Lauknes1.02,81
512p
12.02.2023
100m Fri
Vågsbygd SLK2007100m Fri1.02,8151212.02.202325mF
[Utvid]5656.
Mari Riiser Javnes
SK Team Sør
Mari Riiser Javnes1.17,96
511p
12.02.2023
100m Bryst
SK Team Sør2006100m Bryst1.17,9651112.02.202325m 
[Utvid]5757.
Yehor Fedorov
SK Team Sør
Yehor Fedorov4.53,87
510p
11.02.2023
400m Individuell medley
SK Team Sør2007400m Individuell medley4.53,8751011.02.202325m 
[Utvid]5858.
Elias Madsen
Varodd SK
Elias Madsen27,72
507p
12.02.2023
50m Rygg
Varodd SK200650m Rygg27,7250712.02.202325m 
[Utvid]5959.
Olha Dziubenko
SK Team Sør
Olha Dziubenko2.18,61
504p
11.02.2023
200m Fri
SK Team Sør2009200m Fri2.18,6150411.02.202325mD
[Utvid]6060.
Karla Solvang Lauknes
Vågsbygd SLK
Karla Solvang Lauknes28,84
502p
12.02.2023
50m Fri
Vågsbygd SLK200750m Fri28,8450212.02.202325m 
[Utvid]6161.
Solveig Høigaard Bratland
SK Team Sør
Solveig Høigaard Bratland4.51,05
501p
12.02.2023
400m Fri
SK Team Sør2003400m Fri4.51,0550112.02.202325mD
[Utvid]6262.
Liv Elena Holm-Hansen
Flekkefjord SK
Liv Elena Holm-Hansen4.51,25
500p
11.02.2023
400m Fri
Flekkefjord SK2007400m Fri4.51,2550011.02.202325m 
[Utvid]6363.
Olha Dziubenko
SK Team Sør
Olha Dziubenko1.08,13
499p
12.02.2023
100m Butterfly
SK Team Sør2009100m Butterfly1.08,1349912.02.202325m 
[Utvid]6464.
Joakim Luktvassli Pedersen
Varodd SK
Joakim Luktvassli Pedersen25,43
498p
12.02.2023
50m Fri
Varodd SK200250m Fri25,4349812.02.202325m 
[Utvid]6565.
Jonas Emil Andreassen
SK Team Sør
Jonas Emil Andreassen1.09,78
497p
12.02.2023
100m Bryst
SK Team Sør2006100m Bryst1.09,7849712.02.202325m 
[Utvid]6666.
Rebekka Valvik Christiansen
SK Team Sør
Rebekka Valvik Christiansen31,88
496p
12.02.2023
50m Rygg
SK Team Sør200150m Rygg31,8849612.02.202325m 
[Utvid]6767.
Elias Madsen
Varodd SK
Elias Madsen2.18,57
495p
12.02.2023
200m Individuell medley
Varodd SK2006200m Individuell medley2.18,5749512.02.202325m 
[Utvid]6868.
Lise Raven Lothe
Masters Sørlandet
Lise Raven Lothe29,01
493p
11.02.2023
50m Fri
Masters Sørlandet196750m Fri29,0149311.02.202325mF
[Utvid]6969.
Oskar Erklev
SK Team Sør
Oskar Erklev1.00,56
491p
12.02.2023
100m Butterfly
SK Team Sør2005100m Butterfly1.00,5649112.02.202325mD
[Utvid]7070.
Jonas Emil Andreassen
SK Team Sør
Jonas Emil Andreassen27,58
490p
11.02.2023
50m Butterfly
SK Team Sør200650m Butterfly27,5849011.02.202325m 
[Utvid]7070.
Ann-Kristin Fylling Riiser
Masters Sørlandet
Ann-Kristin Fylling Riiser1.19,08
490p
12.02.2023
100m Bryst
Masters Sørlandet1977100m Bryst1.19,0849012.02.202325m 
[Utvid]7272.
Aleksander Hille
Vågsbygd SLK
Aleksander Hille2.06,06
489p
12.02.2023
200m Fri
Vågsbygd SLK2004200m Fri2.06,0648912.02.202325m 
[Utvid]7373.
Mykola Rachok
SK Team Sør
Mykola Rachok28,07
488p
12.02.2023
50m Rygg
SK Team Sør200850m Rygg28,0748812.02.202325m 
[Utvid]7373.
Liv Elena Holm-Hansen
Flekkefjord SK
Liv Elena Holm-Hansen29,11
488p
12.02.2023
50m Fri
Flekkefjord SK200750m Fri29,1148812.02.202325m 
[Utvid]7575.
Mats-André Andreassen
SK Team Sør
Mats-André Andreassen27,63
487p
12.02.2023
50m Butterfly
SK Team Sør200450m Butterfly27,6348712.02.202325mD
[Utvid]7575.
Emilie Furuborg
SK Team Sør
Emilie Furuborg1.11,80
487p
11.02.2023
100m Individuell medley
SK Team Sør2004100m Individuell medley1.11,8048711.02.202325m 
[Utvid]7575.
Vilde Egidius Krakstad
SK Team Sør
Vilde Egidius Krakstad1.11,80
487p
11.02.2023
100m Individuell medley
SK Team Sør2006100m Individuell medley1.11,8048711.02.202325m 
[Utvid]7575.
Linus Aleksander A. Øksendal
Varodd SK
Linus Aleksander A. Øksendal2.06,22
487p
12.02.2023
200m Fri
Varodd SK2007200m Fri2.06,2248712.02.202325m 
[Utvid]7979.
Markus Halvorsen
SK Team Sør
Markus Halvorsen31,74
485p
11.02.2023
50m Bryst
SK Team Sør200550m Bryst31,7448511.02.202325m 
[Utvid]7979.
Jonas Emil Andreassen
SK Team Sør
Jonas Emil Andreassen31,75
485p
11.02.2023
50m Bryst
SK Team Sør200650m Bryst31,7548511.02.202325m 
[Utvid]7979.
Elias Madsen
Varodd SK
Elias Madsen1.01,51
485p
11.02.2023
100m Rygg
Varodd SK2006100m Rygg1.01,5148511.02.202325m 
[Utvid]8282.
Mari Riiser Javnes
SK Team Sør
Mari Riiser Javnes5.29,77
484p
11.02.2023
400m Individuell medley
SK Team Sør2006400m Individuell medley5.29,7748411.02.202325m 
[Utvid]8383.
Christian Falkenberg
Masters Sørlandet
Christian Falkenberg25,73
481p
11.02.2023
50m Fri
Masters Sørlandet198250m Fri25,7348111.02.202325mF
[Utvid]8383.
Marianne Fuglestveit
Masters Sørlandet
Marianne Fuglestveit31,10
481p
11.02.2023
50m Butterfly
Masters Sørlandet197650m Butterfly31,1048111.02.202325m 
[Utvid]8383.
Vilde Egidius Krakstad
SK Team Sør
Vilde Egidius Krakstad2.20,76
481p
12.02.2023
200m Fri
SK Team Sør2006200m Fri2.20,7648112.02.202325m 
[Utvid]8686.
Lise Raven Lothe
Masters Sørlandet
Lise Raven Lothe1.10,12
479p
11.02.2023
100m Rygg
Masters Sørlandet1967100m Rygg1.10,1247911.02.202325mF
[Utvid]8787.
Solveig Høigaard Bratland
SK Team Sør
Solveig Høigaard Bratland31,18
478p
12.02.2023
50m Butterfly
SK Team Sør200350m Butterfly31,1847812.02.202325mD
[Utvid]8888.
Tiril Austvik Fuglestein
Vågsbygd SLK
Tiril Austvik Fuglestein4.56,09
476p
11.02.2023
400m Fri
Vågsbygd SLK2008400m Fri4.56,0947611.02.202325m 
[Utvid]8989.
Mathias Svein Petrus Heesen
SK Team Sør
Mathias Svein Petrus Heesen2.07,28
475p
12.02.2023
200m Fri
SK Team Sør2006200m Fri2.07,2847512.02.202325m 
[Utvid]9090.
Markus Halvorsen
SK Team Sør
Markus Halvorsen27,88
474p
11.02.2023
50m Butterfly
SK Team Sør200550m Butterfly27,8847411.02.202325m 
[Utvid]9090.
Mykola Rachok
SK Team Sør
Mykola Rachok27,89
474p
11.02.2023
50m Butterfly
SK Team Sør200850m Butterfly27,8947411.02.202325m 
[Utvid]9090.
Ann-Kristin Fylling Riiser
Masters Sørlandet
Ann-Kristin Fylling Riiser36,37
474p
11.02.2023
50m Bryst
Masters Sørlandet197750m Bryst36,3747411.02.202325m 
[Utvid]9090.
Oskar Erklev
SK Team Sør
Oskar Erklev1.01,27
474p
11.02.2023
100m Butterfly
SK Team Sør2005100m Butterfly1.01,2747411.02.202325mD
[Utvid]9090.
Solveig Høigaard Bratland
SK Team Sør
Solveig Høigaard Bratland2.21,45
474p
12.02.2023
200m Fri
SK Team Sør2003200m Fri2.21,4547412.02.202325mD
[Utvid]9090.
Yehor Fedorov
SK Team Sør
Yehor Fedorov4.32,16
474p
12.02.2023
400m Fri
SK Team Sør2007400m Fri4.32,1647412.02.202325mD
[Utvid]9090.
Tiril Austvik Fuglestein
Vågsbygd SLK
Tiril Austvik Fuglestein5.31,89
474p
11.02.2023
400m Individuell medley
Vågsbygd SLK2008400m Individuell medley5.31,8947411.02.202325m 
[Utvid]9797.
Yehor Fedorov
SK Team Sør
Yehor Fedorov32,01
473p
11.02.2023
50m Bryst
SK Team Sør200750m Bryst32,0147311.02.202325m 
[Utvid]9898.
David Ommundsen
Vågsbygd SLK
David Ommundsen2.34,54
470p
11.02.2023
200m Bryst
Vågsbygd SLK2005200m Bryst2.34,5447011.02.202325m 
[Utvid]9898.
Amanda Revheim-Foss
Kristiansand SA
Amanda Revheim-Foss4.57,31
470p
11.02.2023
400m Fri
Kristiansand SA2006400m Fri4.57,3147011.02.202325m 
[Utvid]100100.
Solveig Høigaard Bratland
SK Team Sør
Solveig Høigaard Bratland1.04,64
469p
11.02.2023
100m Fri
SK Team Sør2003100m Fri1.04,6446911.02.202325mD
Side 1 av 13 (1246 rader)< Forrige1234567111213Neste >
I kolonnen D betyr D at tiden er oppnådd som første delen av et løp (deldistanse)
I kolonnen D betyr F at tiden er oppnådd som første etappe på stafett.
Listen viser ikke resultatlisten, men viser tider i rankingdatabasen oppnådd på dette stevnet.
Det er kun tider fra utøvere som er lisensiert i Norges som ligger i rankingdatabasen.
Medley.no benytter informasjonskapsler og Google Analytics. Godtar du dette kan du fortsette å benytte denne siden.